S citem pro věc, srdcem k Rally.

Team


Na podzim roku 2008 se jednatel společnosti CITO Praha pan Michal Trojan rozhodne splnit svůj sen a zúčastnit se závodu rallye. Pro tento účel je zakoupen vůz Škoda Felicia 1.6 a vzniká tak základ teamu a jeho název, jenž zní CITO racing Team. Do horkého sedadla spolujezdce také poprvé usedá Jiří Benda a kompletní posádka tak vyráží na tratě rallye, vesměs v rolích předjezdců a hlavně za účelem pobavení se a sbírání potřebných zkušeností.

Na přelomu roku 2008 a 2009 je rozhodnuto ve společnosti CITO Praha o podpoře Teamu a začíná se pracovat na jeho nynější podobě. Název CITO racing Team zůstává a stejně tak posádka Trojan - Benda. Je vybudováno a vybaveno zázemí Teamu, v podobě dílny, servisního vozu, zakoupen přepravník na závodní speciál a hlavně v neposlední řadě vůz, jímž má posádka startovat v sezoně 2009 ve třídě A1 a to ŠKODA Felicia KIT CAR o obsahu 1300 cm3. V sezoně 2009 se Team zůčastní seriálu Rallye Cup a Volný Pohár ČR, kde jsou sbírány zkušenosti s tratěmi, rozpisem, technikou a jsou zaznamenány první dílčí úspěchy.

Pro rok 2010 je vůz ŠKODA Felicia KIT CAR přestavěn pro třídu A2, je osazen novým motorem o objemu 1600 cm3 a novou polosekvenční převodovkou Malý Engineering - SADEV a se spoustou dalších vylepšení tak opět vyráží posádka Trojan - Benda na tratě Rallye Cupu a Volného poháru ČR. Zkušenosti z předešlých sezon jsou zúročeny v podobě mnoha vítězství a posádka tak v roce 2010 ovládne třídu A2 ve Volném poháru ČR, kde skončí na 12 místě absolutně a na 1 místě ve třídě A2. V Rallye Cupu je posádka klasifikována na 3 místě ve třídě A2.

Racing team

Náhodné reference

CITO Praha s.r.o. Hornoměcholupská č.ev. 8, Praha 10 - Horní Měcholupy, 109 00

Copyright © 2020 CITO Praha s.r.o. Všechna práva vyhrazena.